Kabrita
Kabrita
Kabrita
Kabrita

Kāpēc kazas piens?

Kazas piena popularitāte pastāvīgi aug, tas garšo gan pieaugušajiem, gan arī bērniem. Tad kāpēc jau šodien aizvien biežāk un biežāk cilvēki izvēlas tieši kazas pienu?

Kazas piens – saudzīga un vērtīga alternatīva citiem piena veidiem

  •  Kazas piens dabīgai un vieglai gremošanai

Kazas pienam piemīt daudzas unikālas īpašības. Galvenās no tām – spēja viegli un ātri uzsūkties cilvēka organismā, augsts barības vielu saturs un maiga krēmīga garša. Mazākas pēc izmēra tauku globulas un augsts īso un vidējo ķēžu taukskābju saturs atvieglo kazas piena sagremošanu. Turklāt, neliels αs1–kazeīna saturs kazas pienā veicina daudz mīkstāka recekļa (koagulāta) veidošanās kuņģī, kas tiek sagremots vieglāk un ātrāk par govs piena koagulātu.

  • Kazas piens bagāts ar svarīgiem barības ingredientiem

Kazas piens bagāts ar svarīgiem nutrientiem – vitamīniem (A,D,B1, B12), minerāliem (kalcijs, fosfors, magnijs, cinks un jods), olbaltumvielām un taukskābēm. Turklāt tām piemīt daudz augstāka biopieejamība, bet tas nozīmē, ka cilvēka organisms daudz efektīvāk tos asimilē.

  • Kazas pienam piemīt izsmalcināti maiga un krēmīga garša

Augstas kvalitātes kazas pienam piemīt ārkārtīgi bagāta, smalka un maiga garša, kas to izceļ citu dzīvnieku pienu vidū. Tieši tas izskaidro kvalitatīvu produktu uz kazas piena bāzes izsmalcināto garšu. Teicamā kazu barība, īpašie izmitināšanas un pavairošanas apstākļi, tēviņu un mātīšu obligāta atsevišķa turēšana – tas viss nosaka kvalitatīva kazas piena organoleptiku. Tieši pateicoties gadsimtiem ilgajām  profesionālajām kazu audzēšanas  tradīcijām Holandē, Kabrita®GOLD maisījumiem piemīt īpaši maiga krēmīga garša.

 

Kazas piens alerģijas un nepanesamības gadījumos

Neskatoties uz diezgan bieži sastopamiem maldiem, kazas piens nav alternatīvs produkts vai dzēriens, ja ir apstiprināta govs piena olbaltumvielu alerģijas diagnoze (GOA). Tomēr pretēji pastāvošajam uzskatam, ar šo saslimšanu sirgst tikai 2–3% bērni vecumā līdz 6 gadiem un tikai nedaudzi pieaugušie. Uzskata, ka alerģija rodas kā sekas reakcijai uz olbaltumvielu αs1–kazeīns, kuras saturs kazas pienā nav liels. Tomēr ir svarīgi zināt, ka pat zems alergēna saturs dažos gadījumos var izraisīt krusteniskas reakcijas ar ļoti bīstamām sekām cilvēka veselībai un pat dzīvībai.

Tomēr pateicoties nosacīti zemajam αs1–kazeīna saturam apvienojumā ar kazas piena vieglu un ātru asimilēšanu, to var izmantot pārtikā arī cilvēki ar govs piena nepanesamību (nejaukt ar laktozes nepietiekamību!) un/vai gadījumos, ja ģimenes anamnēze norāda uz risku attīstīties alerģijai pret govs  pienu. Tomēr dažādu iemeslu dēļ daži slikti panes govs piena taukus vai zināmus govs piena olbaltumvielu veidus, kas var izraisīt dažādas disfunkcijas – aizcietējumus, kolikas, mērenus ādas izsitumus. Lūk, tādu cilvēku ir daudz vairāk – 10–20% no tiem, kuri patērē pienu un piena produktus, un viņiem nav kontrindikāciju kazas piena lietošanai.

Detalizētāku informāciju par alerģijas jautājumiem var izlasīt sadaļā Jūsu jautājumi – Alerģija, Nepanesamība un citi saslimšanu veidi. Ja Jums ir aizdomas, ka Jūsu mazulim parādās govs piena olbaltumvielu alerģijas simptomi, lūdzu, steidzami vērsieties pie ārsta un konsultējieties par maisījuma izvēli mazuļa ēdināšanai.

Saudzīga ēdināšana, izmantojot kazas piena produktus

Kabrita® – maigs ēdiens uz kazas piena bāzes – apvieno sevī augstas kvalitātes kazas pienu ar mūsdienu ingredientiem mazuļu augšanai, attīstībai un aizsardzībai.

Формула