Kabrita
Kabrita
Kabrita
Kabrita

Jūs izvēlaties maisījumu?

Maisījums uz kazas piena pamata Kabrita® GOLD Jūsu mazuļa augšanai, attīstībai un aizsardzībai.

Krūts piens – labākais ēdiens Jūsu mazulim. Taču ko iesākt, ja dzīves apstākļi izveidojušies tā, ka Jūs nevarat turpināt barošanu ar krūti? Piena maisījums – kā to pareizāk izvēlēties? Vispirms, protams, nepieciešams konsultēties ar ārstu, taču noderēs arī savas zināšanas.

Visas māmiņas ir pieradušas, ka maisījumi tiek izgatavoti no govs piena. Tomēr ne visas zina, ka ir pārtika un maisījumi no kazas piena. Par to, kādas priekšrocības piemīt maisījumiem uz kazas piena pamata, ir vērts parunāt sīkāk.

Pirmkārt, pats kazas piens olbaltumvielu molekulu uzbūves dēļ asimilējas vieglāk par govs pienu. Kazeīna olbaltumvielai, kas atrodas jebkurā pienā, kazas pienā ir cita struktūra, tā rezultātā veidojas receklis, kas ir daudz mīkstāks un vieglāk sadalās. Attiecīgi tāds receklis vieglāk tiek sagremots un rezultātā nodrošina daudz patīkamāku gremošanu.

Otrkārt, kazas piens ir bagātāks par govs pienu dažu dabīgo vitamīnu un minerālu satura ziņā (vitamīni A, D, minerāli Ca un Se), bet folijskābei, vitamīnam B12 un Zn piemīt daudz augstāka biopieejamība.

Tagad izpētīsim arī citas kazas piena maisījumu priekšrocības, izmantojot nesen Baltijas tirgū ienākušā Kabrita® GOLD (Holande) maisījuma (uz kazas piena bāzes) piemēru. Ar nolūku maksimāli iespējami pielīdzināt (pielāgot) maisījumus krūts pienam, kazas pienam tiek pievienoti šādi komponenti:

  • Dabīgā kazas piena sūkalu olbaltumvielas – olbaltumvielu sastāva pielāgošanai.
  • Komplekss DigestX® – tauku sastāva pielāgošanai.
  • Laktoze – ogļhidrātu sastāva pielāgošanai.
  • Vitamīnu un minerālu komplekss – ieteiktā vitamīnu, minerālu un mikronutrientu līmeņa sasniegšanai.

Turklāt, maisījumus uz kazas piena bāzes Kabrita® GOLD papildina ar mūsdienīgu sastāvu, kas līdzīgi krūts piena sastāvam veicina mazuļa harmonisku augšanu, attīstību un aizsardzību.

Komplekss DigestX® – labākai gremošanai, energoapmaiņai, kalcija asimilēšanai un aizcietējumu riska samazināšanai. Tikai Kabrita® GOLD maisījumos mazuļa organismam «draudzīgās» olbaltumvielas apvienojas ar patentēto tauku kompleksu DigestX®, kas tuvina maisījuma tauku profilu krūts piena tauku profilam. DigestX® veicina labāku kalcija asimilēšanu un energoapmaiņu. Māmiņām īpaši patīkami būs uzzināt, ka mazulis, kuru ēdina ar Kabrita® GOLD maisījumu, jutīsies mierīgāk – jo DigestX® nodrošina daudz ērtāku gremošanu, mīkstinot vēdera izeju un samazinot aizcietējumu un koliku varbūtību.

Omega skābes DHS (ω-3) un ARS (ω-6) – smadzeņu un redzes attīstībai. Šo esenciālo, tas ir mazuļa organismā nesintezējamo ingredientu efektivitāte vairs nevienam nerada šaubas. Kabrita® GOLD  tie atrodas optimālā attiecībā.

Krūts piena pieci galvenie nukleotīdi, kas ietilpst maisījuma Kabrita® GOLD sastāvā, pozitīvi ietekmē imūnatbildes uzlabošanu jaunākā vecuma bērniem.

Prebiotiķi GOS un FOS apvienojumā ar probiotiķiem Bifidobacterium BB-12® veicina veselīgas zarnu trakta mikrofloras uzturēšanu, attīstību un imūnsistēmas nostiprināšanu.

Nepieciešams atzīmēt, ka Kabrita® GOLD  sākotnējo un tiem sekojošo maisījumu olbaltumvielu sastāvs ir pielāgots krūts piena sastāvam. Tas nozīmē, ka šķīstošā sūkalu olbaltumvielu frakcija optimāli sabalansēta ar kazeīnu, atbilstoši jaunākā vecuma bērna fizioloģiskajām īpatnībām.

  • Kabrita® 1 GOLD – 60% sūkalu olbaltumvielu: 40% kazeīna
  • Kabrita® 2 GOLD – 47% sūkalu olbaltumvielu: 53% kazeīna
  • Kabrita® 3 GOLD – 37% sūkalu olbaltumvielu: 63% kazeīna

Ļoti svarīgi atzīmēt, ka formula mazuļiem no 12 mēnešiem ir bagātināta arī ar vismūsdienīgāko derīgo nutrientu kompleksu, kas nodrošina, ka turpinās efekts, kādu sniedz barošana ar krūti.

Kabrita® GOLD maisījumiem piemīt maiga krēmīga garša. To uzturvērtība atbilst Eiropas Savienības likumdošanas prasībām. Maisījumu ražotājs velta visus spēkus, lai minimizētu sastāvdaļu saturu, kas dabīgā veidā krūts pienā nav sastopami. Kabrita® GOLD sastāvā nav maltodekstrīna, kristāliskā cukura, garšas piedevu un aromātisko vielu. Tāda saudzīga  attieksme pret receptūru izveidošanu samazina mazuļiem alerģijas rašanās risku.

Kabrita® GOLD maisījumi uz kazas piena bāzes ir teicama alternatīva maisījumiem uz govs piena, kā ikdienas uzturs veseliem bērniem no dzimšanas brīža. Pastāvot alerģijai pret govs piena olbaltumvielām, maisījumus var ieteikt ēdienkartes paplašināšanas posmā pēc ēdināšanas ar specializētiem ārstnieciskiem maisījumiem. Izvēloties maisījumus, obligāti konsultējieties ar pediatru!

Un noslēgumā daži vārdi par Kabrita® GOLD maisījumu izmaksām. Parasti maisījumi uz kazas piena bāzes maksā dārgāk nekā parastie maisījumi. Tas vispirms izskaidrojams ar pašas izejvielas dārdzību. Kazas piens ir dārgāks par govs pienu, jo tā ražošanas izmaksas ir daudz lielākas – tā ir gan atsevišķa mātīšu un tēviņu izmitināšana, gan kvalitatīva barība ar minimālu kombinētās barības saturu ikdienas ēdienkartē, un daudzas citas šo kaprīzo un maigo dzīvnieku audzēšanas īpatnības.

Maisījuma izvēle – svarīgs brīdis bērna dzīvē! Pareizi piemeklēts uzturs būs pirmais ieguldījums Jūsu mazuļa pilnvērtīgai attīstībai! Daudzas māmiņas jau izdarījušas savu izvēli. Maisījums uz kazas piena bāzes Kabrita® GOLD – tas ir kvalitatīvs, derīgs un sabalansēts uzturs no dzimšanas - mazuļa veselības pamats.