Kabrita
Kabrita
Kabrita
Kabrita

Kazas piens jaundzimušajiem un bērniem līdz gada vecumam

Nevienam nav noslēpums, bērniem paredzētais kazas piens viņu nenobriedušajam organismam ir ļoti veselīgs. Tas bagāts ar vitamīniem un minerāliem. Šajā rakstā mēs izskatīsim bērniem paredzētā kazas piena priekšrocības.

Jaundzimušajiem paredzētais kazas piens nesatur aglutinīnu un, pateicoties tam, tas ir daudz vieglāk sagremojams. Tajā ir vairāk taukskābju, kuras organisms vieglāk uzsūc. Bērniem līdz gada vecumam paredzētais kazas piens salīdzinājumā ar govs pienu satur diezgan maz kazeīnu, kuri izraisa  alerģiju. Kazeīna struktūra kazas pienā līdzinās mātes pienā esošajai.

Arī laktozes saturs ir mazāks, tas ir ļoti labi, ja mazulim ir piena cukura nepanesamība. Labāku gremošanu veicina arī tas, ka kuņģa sulas iedarbībā kazas piena olbaltumvielas bērniem līdz gada vecumam veido mīkstās frakcijas.

Kazas piens bērniem un derīgie vitamīni

Salīdzinot govs pienu un bērniem paredzēto kazas pienu, kazas piena sastāvs ir daudz bagātīgāks. Tas satur par 25% vairāk vitamīna B6, vitamīna A – par 47%, kalcija – par 13%, pusotras reizes vairāk kālija, 3 reizes vairāk niacīna, 4 reizes vairāk vara un par trešdaļu vairāk selēna.

Trauslam organismam ļoti svarīgi, lai bērnam paredzētajā kazas pienā būtu vitamīns B12, kas ļoti reti sastopams citos pārtikas produktos.

Pateicoties praktiski ideālam vitamīna D un kalcija samēram, tādu kazas pienu jaundzimušie labi asimilē. Turklāt kazas pienam ir baktericīdās īpašības, un tas uzlabo vielmaiņu.