Kabrita
Kabrita
Kabrita
Kabrita

Kazas piens pašiem mazākajiem

1. Kur slēpjas kazas piena noslēpums?

Kazas piens tiek vieglāk sagremots un olbaltumvielas labāk asimilējas bērna organismā. Salīdzinājumā ar govs pienu kazas piens satur par 13% vairāk kalcija, par 25% – vitamīna B6, par 47% – vitamīna A, 1,5 reizes vairāk kālija, 3 reizes vairāk niacīna (B3), tajā ir 4 reizes vairāk vara un par 1/3 – selēna. Augstais olbaltumvielu saturs ar labu un viegli asimilējamu aminoskābju sastāvu noderēs gan veseliem bērniem, gan mazuļiem ar uztura nepietiekamību.

2. Kāpēc kazas pienu tik reti iekļauj ikdienas ēdienkartē?

Kazu audzēšana ir ļoti sarežģīta un darbietilpīga nodarbošanās. Svarīgi, lai dzīvnieki tiktu turēti ideālā tīrībā, tēviņiem jādzīvo atsevišķi no mātītēm, īpaša nozīme ir barības kvalitātei – tikai tādā gadījumā pienam būs maiga un krēmīga garša.

3. No kāda vecuma var dzert kazas pienu?

Līdz pusotram–diviem gadiem bērniem nav ieteicams dzert svaigu govs vai kazas pienu. Gadījumā, ja bērnu pārved uz mākslīgo vai jaukto piebarošanu, ir pierādīta kazas piena maisījumu augsta bioloģiskā vērtība un uzturvērtība. Īpašu uzmanību ir nopelnījusi Holandes Kabrita® maisījumu līnija, kuras pamatā ir kazas piens.

4. Kas jāzina, izvēloties maisījumus uz kazas piena bāzes?

Maisījumiem ir jābūt pielāgotiem, tas ir, olbaltumvielu sastāva ziņā tuvinātiem krūts pienam. Pārbaudiet maisījuma etiķeti – sūkalu olbaltumvielām ir jādominē pār kazeīna olbaltumvielām. Tādas, optimāli ieteicamās proporcijas ir sasniegtas Kabrita® GOLD maisījumos (60:40 – Kabrita®1 GOLD no dzimšanas līdz 6 mēnešiem un 47:53 Kabrita®2 GOLD no 6 mēnešiem). Prebiotiķu (pārtikas šķiedru) un probiotiķu (dzīvo bifido baktēriju) esamība veicina labāku gremošanu un imunitātes veidošanos. Kabrita®GOLD maisījumos tiek izmantots speciāls lipīdu komplekss DigestX®, kas pietuvināts krūts piena tauku sastāvam. Tas ne tikai uzlabo tauku uzsūkšanos un dod bērnam vajadzīgo enerģiju, bet arī veicina gremošanas procesus un kalcija asimilēšanu.